Kallelse höstmötet

Du kallas härmed till höstmöte för Datorföreningen Update torsdagen den 5:e november 1998 klockan 18.15 i sal 1112, Polacksbacken, Uppsala.

Förslag till dagordning

1 Mötets öppnande 2 Formalia

1 Val av mötesordförande 2 Val av mötessekreterare 3 Val av två justeringsmän, tillika rösträknare 4 Godkännande av dagordning 5 Fråga om mötets behöriga utlysande

3 Föregående mötes protokoll 4 Val av styrelse 5 Val av firmatecknare 6 Val av två revisorer 7 Val av valberedning 8 Fastställande av avgifter och budget 9 Tidpunkt för vårmöte 10 Övriga frågor 11 Mötets avslutande

Med vänlig hälsning, Jerker Nyberg Ordförande Datorföreningen Update